Poszukujesz ciepłej opaski na głowę, dzięki czemu niestraszne będą Ci niskie temperatury? Nasze opaski zimowe wykonane są z dziewiczej wełny pozyskiwanej z pierwszego strzyżenia jagniąt. Jest to niezwykle miękkie, delikatne i jednocześnie trwałe włókno najwyższej jakości! Ten materiał jest jednym z najdelikatniejszych rodzajów wełny, który nie gryzie. Wełna jagnięca ma małą średnicę włókna, wymaga minimalnej obróbki, co w rezultacie sprawia, że jest niesłychanie miękka, elastyczna i wytrzymała, a rozciągana wraca do pierwotnego kształtu. 

Termoregulacja i higroskopijność, czyli niezwykłe właściwości wełny

Jakie właściwości ma wełna dziewicza? W pierwszej kolejności – termoizolacja! Włókno pozyskiwane od młodych jagniąt nie dopuszcza do ucieczki ciepła wytwarzanego przez nasze ciało, dodatkowo jest doskonałym materiałem zapewniającym termoregulację. Nie pozwala na przedostanie się zimnego powietrza pod swoją powierzchnię, a ponadto nie dopuszcza do siebie wody, więc będzie barierą ochronną przed nieprzyjemną wilgocią. Dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym opaska na włosy wełniana ani nas nie przegrzeje, ani nie dopuści do wychłodzenia.

Z tego względu opaska wełniana Roskosh jest idealny,m stylowym akcesorium nie tylko zimą, ale też wiosną! Produkty z tego rodzaju materiału są względnie odporne na zabrudzenia i zagniecenia przez naturalną elastyczność włókien wełny, które dzięki swojej budowie do pewnego stopnia ulegają samooczyszczaniu i są odporne na szybkie pochłanianie zapachów. To oznacza, że produkt nie wymaga częstego prania. Domieszka bawełny zmniejsza możliwość zmechacenia powierzchni tkaniny.

Kobiecość i subtelność opasek zimowych

Wełniana opaska na głowę jest alternatywą dla czapki. W stylowy sposób chroni nasze czoło, uszy i skronie przed przewianiem. Dużym atutem tego typu opasek jest ich wygląd. Prezentują się kobieco, subtelnie i niezwykle modnie. Wełniana opaska na włosy może nawet modelować twarz, przez co będzie ona wyglądała na smuklejszą i szczuplejszą. Łączyć je można praktycznie ze wszystkim – z długim plecionym kardiganem, z pikowaną kurtką, sportową bluzą,a także z eleganckim płaszczem. Przez swoją uniwersalność jest to must have w każdej szafie, ponieważ doskonale sprawdzi się na co dzień, a także na większe wyjście. Dodatkowym atutem jest to, że w odróżnieniu od zwykłej czapki nie niszczy Twojej fryzury! Możesz ją nosić do rozpuszczonych włosów i upięć. Wełna jagnięca nie podrażnia skóry, nie gryzie, nie elektryzuje i nie powoduje oklapnięcia włosów.

Jak czyścić i suszyć opaskę z wełny?

Co zrobić, by opaska wełniana zachowała swoją miękkość i specyficzne właściwości? Można ją prać w pralce w niskiej temperaturze w programie dedykowanym wełnie bądź ręcznie bez użycia środków zmiękczających. Dzięki swoim właściwościom, opaski nie trzeba często prać. Suszyć rozłożoną na płasko. Akcesoriom z wełny niewątpliwie należy się szczególna pielęgnacja, dzięki której posłużą nam przez długie lata w idealnym stanie.

Niezależnie od typu sylwetki, wieku czy stylu, jest to dodatek dla Ciebie! W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę wzorów i kolorów wełnianych opasek na głowę, które dopełnią Twoją stylizację. Unikatowe modele podkreślą Twoją kobiecość, a różnorodność modeli pozwoli na dopasowanie opaski do każdego outfitu. Pragniemy sprawiać, byś czuła się wyjątkowa. Nasze produkty są nie tylko oryginalne, ale też produkowane w niewielkich nakładach, co zapewnia wyróżnianie się na tle innych i posiadanie produktu niedostępnego w sieciówkach. Już teraz wybierz model stworzony przez polską markę Roskosh i ciesz się wełnianą opaską przez długie lata!