Od dnia, w którym założyłam Roskosh (13.09.2019 r.), zmieniła się nie tylko moja praca, ale i sposób dbania o włosy. Kilka miesięcy po starcie sklepu udało mi poznać kilka fajnych Dziewczyn zajmujących się na co dzień włosami i ich pielęgnacją, a później świat włosomaniaczek pochłonął mnie bez reszty. Tak w skrócie zaczęła się moja przygoda ze świadomą pielęgnacją włosów. Zrozumiałam, że dodatki do włosów są dla nich jak biżuteria. Każde włosy są wyjątkowe, dlatego nic nie ozdobi ich lepiej niż Roskosh.

Po miesiącach pracy i rozmowach z ekspertkami stworzyłam produkt, który stanowi „must have” dla pasjonatki dbania o włosy. Obserwacja świata włosomaniaczek oraz wsłuchanie się w potrzeby, o których głośno mówiły to klucz do sukcesu. Chcę tworzyć rzeczy piękne i użytkowe. Przedstawiam Wam pierwsze na rynku gumki do olejowania – Gumki Olejówki, nawet brudne pozostają stylowe.Gumki do olejowania powstały w oparciu o główną filozofię marki. Jest to szycie pojedynczych sztuk z których tworzę zestawy dostępne w trzech wariantach. Stonowane, ciemne i kolorowe komplety dla fanek różnych zestawów kolorystycznych. Od dziś pielęgnacja włosów poprzez olejowanie nie będzie nudne! #gumkaolejówka ułatwi rytuał dbania o włosy i spowoduje, że opieka nad nimi stanie się nie tylko skuteczna, ale i przyjemna.

Nie musisz martwić się o ubrudzenie gumek, którymi wiążesz włosy. Uszyte zostały z tkaniny, która nie absorbuje kosmetyków oraz olejów. Mieszanka włókien: poliestrowych, poliamidowych oraz bawełnianych zdała egzamin. Dodatek elastanu ułatwia rozciąganie się #gumkaolejówka. Musisz jednak pamiętać, że gumka nie może być poddana wysokiej temperaturze, tkanina jest łatwopalna.

#gumkiolejówki mają jeden rozmiar, sprawdzą się na cienkich i grubych włosach. Szerokość gumki do olejowania to 4,5 cm, a średnica 12 cm.Częstotliwość prania zależy od Ciebie. Sugeruję prać je pod bieżącą wodą, w delikatnym detergencie, odcisnąć w ręcznik i suszyć na płasko. Możesz używać ich na zmianę, dzięki czemu cały czas Twoje włosy będą odpowiednio zabezpieczone podczas pielęgnacji olejami.

Zanim zaczęłam świadomą pielęgnacje włosów wielokrotnie słyszałam o ich olejowaniu. Nie mogłam jednak wyobrazić sobie, jak mam zacząć i jakich kosmetyków używać w trakcie pielęgnacji. Moje pierwsze olejowanie to pół szklanki równomiernie rozprowadzonej oliwy z oliwek. Nie muszę chyba opowiadać jaka byłam załamana, kiedy okazało się, że moje włosy pomimo umycia nadal są tłuste. Bycie włosomaniaczką to stałe testowanie kosmetyków, mieszanek ziół i różnych sposobów pielęgnacji. Jednak abyś uniknęła potencjalnych błędów zaprosiłam ekspertkę w temacie olejowania – Paulinę Szmajdę, znaną Wam jako @mama_z_lokami. Paulina stworzyła, krótki poradnik dotyczący podstaw olejowania włosów. Temat przybliżymy Wam dzięki krótkim Q&A – „Questions and Answers”. Mamy nadzieję, że wskazówki okażą się przydatne.1. CZYM JEST OLEJOWANIE?

Olejowanie polega na równomiernym rozprowadzeniu niewielkiej ilości, naturalnego oleju na pasmach włosów.

2. JAK WYBRAĆ OLEJ?

Zazwyczaj olej dobieramy do naszej porowatości włosów, ale nie wszystkie włosy należy traktować podręcznikowo. Czasem włosy średnioporowate lubią się z olejami do wysokiej porowatości i odwrotnie. Na samym początku dobrać olej właśnie na tej podstawie. Jeśli nie jesteś pewna porowatości swoich włosów, to zachęcam do wykonania szybkiego testu dostępnego w Internecie wystarczy wpisać „test porowatości włosów”.

3. JAKIE SĄ METODY OLEJOWANIA?

Jest ich całkiem sporo, włosomaniaczki upodobały sobie dwie z nich:

  • na sucho – nakładamy olej na suche włosy.
  • na podkład – nakładamy na włosy coś nawilżającego np. odżywkę humektantową, żel aloesowy, wodę z miodem lub glutek lniany. Na przygotowane włosy aplikujemy niewielką ilość oleju. Pamiętaj, by olejowanie na podkład nie trwało dłużej niż 2 godz.

4. JAK PRZYGOTOWAĆ WŁOSY DO OLEJOWANIA?

Najlepiej włosy uprzednio rozczesać, zaczynając od końcówek. Rozdzielić włosy na równe pasma. Nałożyć olej najlepiej od ucha w dół. Włosy przy skórze głowy są najzdrowsze, a nie chcemy ich obciążyć. Naolejowane włosy zabezpiecz gumką do olejowania od Roskosh. W zależności od długości włosów możesz zrobić warkocz lub koczka.

5. W JAKI SPOSÓB MOGĘ ZMYĆ OLEJ?

Zmycie oleju ma dwa etapy na początku należy go zemulgować. Oznacza to nałożenie lekkiej odżywki na całe włosy (wystarczy kilka minut), w drugim etapie spłukujemy odżywkę i przechodzimy do delikatnego mycia.

6. JAK CZĘSTO OLEJOWAĆ WŁOSY?

Częstotliwość olejowania jest sprawą bardzo indywidualną. Należy obserwować swoje włosy i dostosować zabieg do ich potrzeb. Najlepiej zacząć od olejowania raz w tygodniu.